Yaz 2023- Hatha Yoga Uzmanlık Programı

Hiç yoga yapmadıysanız, bu program sizin için uygun değildir. Az da olsa yoga yapmış ve sevmiş olmanız programın koşulları arasındadır.

Bu programa katılmak için ön koşullar nedir?

+ Hatha Yoga’yı daha önce yapmış ve sevmiş olmak. 

+ Çok uzun bir pratik geçmişine sahip olmak şart değil, ancak düzenli Yoga pratiği sürecine ve öğrenme sürecine istekli ve hazır olmanız beklenmektedir. 

+ Eğitim başlangıç tarihinden önce mutlaka Ece Ekincioğlu’nun bir Hatha Yoga dersine katılmış olmak. 

Bu programa sadece kendi Yoga pratiğinizi derinleştirmek için veya 

Yoga dersleri vermek, zaten Yoga eğitmeniyseniz bilgilerinizi derinleştirmek için katılabilirsiniz. 

Haziran- Ağustos 2023 Programı

17 Buluşma günü gerçekleşecektir
Buluşma günleri: Salı- Çarşamba- Perşembe 
Buluşma saatleri: 10.00-16.00

13-14-15 Haziran
20-21-22 Haziran
18-19-20 Temmuz
25-26-27 Temmuz
22-23-24 Ağustos
29-31 Ağustos
Eğitmen: Ece Ekincioğlu
Yardımcı Eğitmen: Zlata Molla

Ücret: 13.950 TL – 4 taksit seçeneği

Erken ödeme: 12.950 TL- 05 Mayıs tarihine kadar geçerlidir.
*Fiyatlara KDV dahildir. 

Program, İzmir Güzelbahçe Yoga Studio’da yüz yüze gerçekleşecektir.

Programa kayıt için, program tarihi öncesinde mutlaka Ece Ekincioğlu’nun Hatha Yoga dersine katılmanız beklenmektedir.

Ece Ekincioğlu ile program bu eğitim, yogayı seven, yogayı düzenli olarak yapan/ yapmak isteyen, yogada derinleşmek isteyen, yoga dersleri vermek, bilgisini güvenle aktarmak isteyen kişilere yöneliktir. 

Bu uzmanlaşma programı, ezbere dayanmayan, bizzat kendi bedeniniz, kendi deneyimiz üzerinden gerçekleşecek bir öğrenme sistemine sahiptir. 

Programı keyifli bir yolculuk, kişisel gelişiminiz için katkı olacak bir süreç olarak değerlendirebilirsiniz.


Program kazanımları nedir?
+ Yoga pratiğini gündelik hayatınızın bir parçası haline getirerek, stresin olumsuz etkilerini beden ve zihninizden serbest bırakmak, endişe, motivasyon, uyku sorunlarını nefes, meditasyon pratikleri eşliğinde nasıl hafifleteceğinizi öğrenmek için bu programı tercih edebilirsiniz.

+Özellikle Yoga’nın insana neden iyi geldiğini sinir sistemini, anatomiyi keyifle öğrenerek anlamak ve dilerseniz öğrendiklerinizi paylaşmak için katılabilirsiniz. Yoga bilgilerinizi derinleştirmek, daha huzurlu, daha verimli bir yaşam sürmeniz adına size derinden destek olacaktır. 

+Kendi yoga pratiğinizi (nefes- meditasyon- felsefe bilgileriyle birlikte) hayatınızın bir parçası haline getirmek, karşınızdaki öğrencinin ihtiyaçları doğrultusu ders hazırlamak ve güvenle ders verebilmek için bu programa katılabilirsiniz. 

Programa kayıt için Ece Ekincioğlu ile ön görüşme koşulu bulunmaktadır.

Bu program, uluslararası standartlar çerçevesinde hazırlanmıştır.

Programda:  

 • Temel Yoga Felsefesi& Yoga  Tarihi 
 • Temel Yoga Nefes Teknikleri : Solunum Sistemi ve Sinir Sistemi bilgileriyle bir arada, gündelik hayatta en çok ihtiyaç duyulan güvenli- risksiz nefes teknikleri (Stres- Kaygı- Uyku& Konsantrasyon& Öfke Sorunları için Nefes Teknikleri) 
 • Temel Meditasyon Bilgisi : Mindfulness ve Öz Şefkatli Farkındalık temelli meditasyon teknikleri
 • Temel Yoga Asanaları: Temel- Orta Seviye Asanalar ( Her Yaş, Her Kilo, Her Beden ihtiyacına göre uygulama ve yönlendirme yapabilme) 
 • Temel Yoga Anatomi Bilgisi: Kas- İskelet Sistemi, Organ Sistemleri, Sinir Sistemi ve tüm bu sistemlerin Yoga ile olan ilişkisi
 • İşlevsel Yoga Yaklaşımı: İhtiyaca göre Yoga duruşlarını kendine/ öğrenciye adapte edebilmek. Bu programda: Performans, estetik kaygılardan uzak, bedene ve zihne fayda sunacak şekilde Yoga yapabilmek adına anatomiden faydalanarak hareket etmek temel alınmaktadır. 
 • Temel Enerji Anatomisi: Prana Anatomisi, Çakra Bilgisi, Nadiler, Koshalar 
 • Yoga Dersi Vermenin Temelleri: Etkili ve güvenli bir şekilde ders verebilmek adına, tüm uzmanlık adaylarına teorik& pratik bilgiler alacaklardır. Uzman olarak, kendi yaratıcı ders akışlarını oluşturabilme, öğrencileri gözlemleyebilme ve geri bildirim verme, sözel ve bedensel olarak duruşların içinde yönlendirebilme, ders verme- alma  konuları detaylı olarak işlenecektir. Yoga eğitmeninin sahip olması gereken temel nitelikler ve beceriler aktarılacaktır. Program sonunda katılımcılar 60/75/90 dakikalık dersler hazırlayabilecek durumda olacaktır. 
 • Programı başarıyla tamamlamak için, belirtilen buluşmalarına katılmak, belirtilen pratik saatlerini tamamlamak, staj/ders gözlem saatlerini tamamlamak gerekmektedir. 
 • Kitap okuma, ödev hazırlama, kendi pratik saatlerini tamamlama, ders verme/ ders gözlemleme
 • Program boyunca her hafta en az 1 saat kendi yoga pratiğinizi yapmanız gerekmektedir, her hafta evde yapmanız için pratikler iletilecektir.
 • Program boyunca Ece Ekincioğlu’nun Hatha Yoga ders kayıtları katılımcılarla paylaşılacaktır. Bu kayıt derslerin uygulanması, programın bir parçasıdır. Kayıt dersleri online kendi gündelik programınıza göre istediğiniz zaman uygulamak mümkün olacaktır.