İlk kez stüdyoya gelenler, ilk kez Yoga yapacaklar için önemli bilgiler

Yoga yalın ayak yapılmaktadır. Rahat nefesler alabilmek adına karnınızı- göğüs kafesinizi sıkmayan, bacaklarınızın rahat hareket edebileceği, öne katlandığınızda- öne eğildiğinizde başınıza düşmeyen kıyafetler giymeniz tavsiye edilir. Tayt- body idealdir. 

Stüdyoda mat vardır, ancak dilerseniz kendi matınızla gelmeyi tercih edebilirsiniz.

• Daha hareketli derslerde, terlemeler matta kayma durumu yaşatabiliyor. Bu yüzden tüm katılımcıların yanlarında yoga uygulaması için ufak bir havlu getirmesini tavsiye ediyoruz. Terledikçe kullanabilir, ellerinizin altına sererek daha rahat hareket edebilirsiniz.


• Dilerseniz peştemal (şile bezi) gibi, kaymayacak ince bir örtü getirip, matınızın üzerine kaymamak için serebilirsiniz. Hareketlerinizi daha rahatlatacaktır.


• Derslerde terleyince çıkarabilecek, üşüyünce üzerinizi sıcak tutacak şekilde giyinmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle ders sonunda gerçekleşen derin gevşeme için yukarıda belirttiğimiz gibi üzerinize örtmek üzere ince bir battaniye/örtü/ peştemal getirebilir veya üzerinize kalın bir sweatshirt, çorap giyerek kendinizi sıcak tutabilirsiniz. 

  • İlk kez stüdyoya gelecekseniz, lütfen yerinizi ayırtın. Yerinizi ayırtıp gelemeyecek olursanız, iptal için haber vermenizi önemle rica ediyorum.
  • İlk kez yoga yapacaksanız, yogada mide ne aç ne tok olmalıdır. Rahat hareket edebilmek için en az 1-1,5 saat önce yemek yiyip hazmetmiş olmanız önerilir. Derse çok aç gelecekseniz, ufak bir atıştırmalık, badem ceviz, yarım muz gibi mideyi rahatsız etmeyecek seçenekler tüketmeniz önerilir.
  • Yoga pratiği sırasında, özel bir sağlık durumu yoksa su içilmesi önerilmez. Enerjetik ve hareket rahatlığı arasında derste bol su tüketmek sizi rahatsız edecektir.